Zgjedhjet 2019

VV-LDK vazhdojnë takimet për arritjen e marrëveshjes për koalicion qeverisës

VV-LDK vazhdojnë takimet për arritjen e marrëveshjes për koalicion qeverisës
 

Dy grupet punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës sot do të vazhdojnë me një takim tjetër në përpjekje për arritjen e marrëveshjes për koalicion qeverisës.

Në një intervistë për KosovaPress, kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti tha se në takimin e grupeve punuese me LDK-në, do të diskutohet për çështje ekonomike, teksa bëri të ditur se shumë shpejt pritet të diskutojë me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa.