Zgjedhjet 2019

Haradinaj: PDK, LDK, LVV po bëjnë gabim që po duan ta heqin taksën

 

Kandidati për kryeministër nga koalicioni AAK-PSD Ramush Haradinaj, ka deklaruar sot në Rahovec se partitë politike që po duan ta largojnë taksën e vendosur ndaj Serbisë po bëjnë gabim.

Ai tha se PDK, LDK dhe LVV nga mënyra se si po duan të hyjnë në dialog duke e hequr taksën, janë duke bërë gabim dhe po e tronditin të arriturat e deritashme.