Pas raportimit të Koha.net Mustafa thotë se do ta largojë nga lista për deputet Haki Raqin Foto: Driton Paçarada / Koha / arkiv

Pas raportimit të Koha.net Mustafa thotë se do ta largojë nga lista për deputet Haki Raqin

07 September 2019 14:23

Pas raportimit të Koha.net se Haki Raqi ishte i dënuar më parë për korrupsion kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se Raqi do të largohet nga lista.

I dënuari për korrupsion, kandidat i LDK-së për deputet

“Çdo kandidat i LDK-së që identifikohet se ka pasur dhe ka problem me ligjin do të nxirret nga lista për deputetë të LDK-së. Do të veprohet sipas ligjit edhe për z. Raçi, për të cilin ka raportuar Koha.net”, ka shkruar Mustafa.

Haki Raqi është pjesë e listës për deputetë nga radhët e LDK-së për zgjedhjet e 6 tetorit.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme