Tokio 2020

Kevin Durant në histori të SHBA-së

 

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë kaluar në çerekfinale të turneut olimpik të basketbollit për meshkuj.

SHBA-ja mposhti në ndeshjen e tretë Çekinë me rezultatin 119:84. Amerikanë në këtë fitore të rëndësishme i udhëhoqi Kevin Durant dhe Jayson Tatum.