Tokio 2020

Mosha nuk e ndal Xiaojun të fitojë medalje në Olimpiadë

 

Peshëngritësi kinez, 37-vjeçari Lyu Xiaojun, u bë sportisti më i vjetër që fiton medalje të artë Olimpike në një sport.

Të shtunën, peshëngritësi kinez fitoi në kategorinë 81 kilogramë në konkurrencën e meshkujve. Lyu ngriti 170 kilogramë dhe 204 kilogramë në një tentim tjetër, në totalin e 374 kilogramë.