Lenovo lanson tabletin 80 dollarësh

18 November 2017 10:13

Lenovo një muaj para festave të fundvitit ka lansuar një tabletë të lirë që kushton vetëm 80 dollarë.

Lenovo Tab 7 Essential operon me sistemin Android 7.0 Nougat dhe peshon vetëm 254 gramë.

Pajisja e re është e fuqizuar nga procesori MediaTek quad-core 1.30 Ghz që përkrahet me 16 gigabajt memorie të brendshme dhe ka ekranin 7-inç me rezolucion 600x1024 pixels. Kamerat e këtij tableti janë me nga 2 megapixel.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme