Tech

Ish-shefi i Twitterit të martën intervistohet për rastin “Musk”

 

Bashkëthemeluesi dhe ish-CEO i Twitterit në New-York, Jack Dorsey, do të merret në pyetje të martën nga avokatët e kompanisë dhe të Elon Muskut, si pjesë e konfliktit gjyqësor për marrëveshjen e shitjes së rrjetit social.

CNN-i raportoi të martën se Dorsey, që dha dorëheqjen si drejtor i Twitterit nëntorin e kaluar dhe qëndroi në bord deri në fund të majit, ishte ftuar më parë nga Musk për t’i sqaruar paqartësitë rreth marrëveshjes për blerjen e Twitterit.