Tech

Indonezia ia rikthen qasjen PayPal-it

 

Indonezia ka hapur përkohësisht aksesin në firmën e pagesave në internet PayPal, për të lejuar përdoruesit të kenë qasje në paratë e tyre, tha një zyrtar i lartë të dielën.

Vendimi erdhi pasi bllokimi i vendit ndaj disa shërbimeve dhe lojërave në internet shkaktoi një protestë, raportoi Reuters të dielën.