Tech

Apple mund t'ju lejojë të përdorni Face ID derisa mbani maskë

 

Apple duket se po teston një veçori që do t'ju lejojë të përdorni Face ID për të zhbllokuar telefonin edhe kur mbani një maskë.

Zhvilluesi i parë Beta për iOS 15.4 ka një ekran që ju pyet nëse dëshironi të përdorni Face ID ndërsa mbani një maskë, me koston e sigurisë së reduktuar, sipas fotove nga Brandon Butch në Tëitter dhe MacRumors. Fatkeqësisht, funksioni do të jetë i disponueshëm vetëm nëse keni një pajisje më të re sipas 9to5Mac.