Tech

Bien aksionet e Sonyt pas njoftimit për planet e Microsoftit për blerjen e Activision Blizzard

 

Aksionet e gjigantit japonez të teknologjisë Sony kanë rënë pas lajmeve se Microsofti po planifikon të blejë kompaninë gjigante të videolojërave, Acitivision Blizzard, raporton BBC.

Marrëveshja në vlerë 68.7 miliardë dollarë, do të jetë blerja më e madhe e Microsoftit dhe po ashtu marrëveshja më e madhe në histori të videolojërave.