Tech

FBI-ja arreston njeriun i cili “donte të vriste internetin”

FBI-ja arreston njeriun i cili “donte të vriste internetin”
 

Autoritetet amerikane kanë arrestuar një burrë i cili pretendohet të ketë komplotuar për të bombarduar një qendër të të dhënave në Amazon, e cila ai besonte se do të "vriste rreth 70% të internetit", njofton BBC.

Seth Aaron Pendley, 28 vjeç, u arrestua pasi mori një pajisje shpërthyese nga një agjent i fshehtë i FBI-së dhe u akuzua për një përpjekje dashakeqe për të shkatërruar një ndërtesë me një eksploziv.