iPhone XR, bestseller më 2019

iPhone XR, bestseller më 2019

27 February 2020 18:35

Kur Apple kishte sjell në treg iPhone XR kishte pasur disa dyshime se mund të jetë një dështim.

Megjithatë, është vërtetuar e kundërta pasi të dhënat tregojnë se ai mund të jetë telefoni më i shitur më 2019, transmeton Koha.net.

Kompania e hulumtimeve Omdia, pas një studimi ka gjetur se telefoni i lansuar më 2018 ka pasur një sukses të jashtëzakonshëm, duke dominuar shitjet edhe në vitin 2019.

Sipas këtij hulumtimi Apple ka shitur 46.3 milionë njësi të iPhone XR në vitin 2019, duke lënë prapa pasardhësin iPhone 11, i cili ka pasur 37.3 milionë njësi të shitura.

Pas tyre renditet Samsungu me A10, A50, dhe A20.

Më poshtë mund të shikoni telefonat më të shitur në vitin 2018 dhe 2019.

Image

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme