Tech

HTC paralajmëron telefonin e ri Android

HTC paralajmëron telefonin e ri Android
 

HTC ka paralajmëruar një telefon të ri Android në llogarinë e tij zyrtare në Twitter dhe gjykuar nga pamja duket se bëhet fjalë për HTC Wildfire.

Telefoni pritet të ketë ekran 6.2-inç, dy kamera në anën e pasme dhe procesor Helio P23, i kombinuar me 3 GB RAM memorie dhe 32 GB memorie të brendshme. Gjithçka do të mundësohet nga bateria prej 3.500 mAh.