Tech

Huawei Mate 30 5G do të lansohet në dhjetor dhe Mate X në shtator

Huawei Mate 30 Pro
 

Pavarësisht pengesave të administratës Trump, prodhuesi i njohur kinez Huawei vazhdon të punojë në lansimin e serisë Mate 30.

Tani, bazuar në fotografinë më poshtë të zbuluar nga zyrtarët e kompanisë në një konferencë në Rusi për rrjetin 5G, Mate 30 5G do të lansohet në muajin dhjetor, shkruan gsmarena, transmeton Koha.net.