Tech

Samsung lanson zyrtarisht Galaxy A9 Pro

Samsung lanson zyrtarisht Galaxy A9 Pro

Gjiganti jug-korean i teknologjisë, Samsung, sot ka lansuar zyrtarisht smartfonin më të ri Galaxy A9 Pro, i cili vjen me skajet më të holla.

Samsung Galaxy A9 Pro vjen me 6 GB RAM memorie dhe 128 GB memorie të brendshme, baterinë prej 3,400 mAh, si dhe tri kamera në pjesën e pasme, transmeton Koha.net. Pra, njëra kamerë është prej 24 megapikselë, tjetra prej 10 megapikselë si dhe e treta prej 5 MP.