Tech

Alarm i rremë, evakuohen punonjësit e Facebookut

 

Një alarm për bombë në zyrat e rrjetit të njohur social, Facebook, në Silikon Valley ka shkaktuar panik tek punonjësit. Policia e San Franciskos i është përgjigjur menjëherë alarmi dhe ka evakuuar ndërtesën, e cila pas një kontrolli të detajuar është shpallur e sigurt.

Alarmi u dha përmes një telefonate anonime në Departamentin e Policisë së New Yorkut, e cila njoftoi më pas autoritetet lokale në Menlo Park të Kalifornisë, ku ndodhet dhe kampusi i Facebookut.