Vjosa Osmani 140

Vjosa Osmani

Osmani: Si rezultat i veprimeve gjenocidale të Milosheviqit u bëmë refugjatë

Arbëri 21 qershor 2024 08:58

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në Ditën Botërore të Refugjatëve ka kujtuar se gjatë luftës së fundit në...

Vjosa Osmani

Osmani: Mbesim të palëkundur, autorët e dhunës seksuale gjatë luftës të përballen me drejtësinë

Arbëri 19 qershor 2024 15:33

Presidentja e Kosovës në Ditën Ndërkombëtare për Eliminimin e Dhunës Seksuale në Konflikt, ka thënë se Kosova është e angazhuar...

Presidentja Vjosa Osmani dhe i dërguari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak

S’ka takim mes Lajçakut dhe Osmanit, shkak agjenda e presidentes

Arbëri 18 qershor 2024 17:36

I dërguari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, nuk do të pritet në takim nga presidentja e...

Presidentja Vjosa Osmani dhe presidentja e Parlamentit Evropian, Roberta Metsola

Osmani: Presidentja e PE-së – ndër aleatet më të forta të Kosovës

Arbëri 17 qershor 2024 12:37

Presidentja Vjosa Osmani ka njoftuar se është takuar me presidenten e Parlamentit Evropian, Roberta Metsola. Osmani e ka quajtur Metsolan...

Vjosa Osmani dhe William Ruto

Osmani takon presidentin e Kenias, diskutojnë për avancim të raporteve mes dy shteteve

Arbëri 17 qershor 2024 10:19

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me Presidentin e Kenias, William Ruto.Sipas njoftimit të Presidencës ky është...

Presidentja Vjosa Osmani dhe Jake Sullivan

Osmani takon Sullivanin: SHBA-ja me rol jetik për paqe dhe siguri

Arbëri 16 qershor 2024 17:27

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka shkruar në Facebook se është takuar me këshilltarin për Siguri Kombëtare të presidentit amerikan,...

Vjosa Osmani

Osmani: Të mbështetet Ukraina, të mos shpërblehet agresioni i Rusisë

Arbëri 16 qershor 2024 17:02

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka mbajtur fjalimin përmbyllës në Samitin e Paqes për Ukrainën në Zvicër ku morën pjesë...

Vjosa Osmani

Osmani uron Bajramin: Shtëpitë tuaja qofshin të mbushura me dashuri, mirëkuptim dhe tolerancë

Arbëri 16 qershor 2024 08:14

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar festën e Kurban Bajramit, ndërsa ka thënë se në këtë ditë shpërfaqet “tradita...

Vjosa Osmani

Osmani takon Harrisin në Zvicër: I përcolla mirënjohjen e popullit të Kosovës

Arbëri 15 qershor 2024 20:38

Presidentja Vjosa Osmani ka njoftuar se ka takuar në Samitin e Paqes për Ukrainën që po mbahet në Zvicër, zëvendëspresidenten...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani

Osmani në Samitin e Paqes: Kosova u ndërtua nga zeroja, u shndërrua në demokraci

Arbëri 15 qershor 2024 14:56

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se Kosova i bashkohet thirrjeve të të gjithë atyre të cilët shtyjnë përpara...

Osmani

Osmani nis takimet me liderë në kuadër të Samitit për Ukrainën

Arbëri 15 qershor 2024 12:06

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, po qëndron në Zvicër ku do ta përfaqësojë Republikën në Samitin e Paqes për Ukrainën. ...

Vjosa Osmani - faturat

Dy vizita të Osmanit në SHBA i kushtuan Kosovës rreth 52 mijë euro

Arbëri 14 qershor 2024 19:24

Biftek, verë e salmon. Kjo është një pjesë e menysë së darkës për shtatë persona që presidentja Vjosa Osmani ka...

Vjosa Osmani

Osmani përfaqëson Kosovën në Samitin e Paqes për Ukrainën

Arbëri 14 qershor 2024 17:40

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar në Zvicër ku do ta përfaqësojë Republikën e Kosovës në Samitin e Paqes...

Vjosa Osmani dhe Gordana Siljanovska-Davkova

Osmani e Siljanovska-Davkova diskutojnë mbi thellimin e bashkëpunimit

Arbëri 13 qershor 2024 15:11

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar të enjten me presidenten e Maqedonisë së Veriut, Gordana Siljanovska-Davkova, pak para Samitit...

Kuvend i Kosovës

Kuvendi shënon Ditën e Çlirimit, kërkohet anëtarësimi i Kosovës në NATO

LAJMET E MBRËMJES 12 qershor 2024 19:17

Një numër i konsiderueshëm i deputetëve munguan në seancën e veçantë për shënimin e Ditës së Çlirimit, në të cilën,...

Parakalimi i FSK-së e Policisë

Marshi i Ushtrisë, familja Jashari e qytetarët krenarë

LAJMET E MBRËMJES 12 qershor 2024 19:10

Qendra e kryeqytetit ushtoi nga madhështia e ushtarëve e policëve të Kosovës, në 25-vjetorin e çlirimit.Mbi 1500 trupa të Ushtrisë...

Vjosa Osmani

Osmani: Forca tona të gatshme ta mbrojnë Kosovën në çdo cep të saj

Arbëri 12 qershor 2024 12:30

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se trupat e FSK-së dhe Polica e Kosovës që parakalojnë sot në shesh,...

Vjosa Osmani

Osmani: 25 vjet pas çlirimit, Kosova e meriton anëtarësimin në NATO

Arbëri 12 qershor 2024 10:32

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se Kosova e meriton anëtarësimin në organizatën ushtarake të NATO-s, 25 vjet pas...

begaj/osmani

Begaj pritet me nderime shtetërore

Arbëri 12 qershor 2024 09:32

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj është pritur me nderime shtetërore në Prishtinë të mërkurën.Presidentja Vjosa Osmani doli për...

Vjosa Osmani

Osmani: Përjetësisht mirënjohës për vizionarët, dëshmorët, martirët dhe aleatët e lirisë

Arbëri 12 qershor 2024 09:04

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka publikuar një video përmbledhëse për Ditën e Çlirimit teksa ka shprehur mirënjohje për vizionarët,...