tajvan 7

Termet i fuqishem ne Tajvan

Tërmeti në Tajvan, 9 të vdekur e mbi 100 të ngujuar nën gërmadha

Botë 3 prill 2024 10:32

(Përditësuar - 13:34) - Presidentja e Tajvanit, Tsai Ing-wen, ka reaguar pas tërmetit që goditi vendin ishullor të Azisë Lindore.Tërmeti...

Termeti ne Tajvan

Agjencia Meteorologjike e Japonisë paralajmëron për tërmete të tjera

Botë 3 prill 2024 12:09

Një zyrtar i Agjencisë Meteorologjike të Japonisë ka njoftuar se ekzistojnë gjasat për më shumë tërmete në zonë gjatë ditëve...

Tërmeti në Tajvan

Tajvani vazhdon të goditet nga tërmete të tjera

Botë 4 prill 2024 10:35

Numri i personave të lënduar nga tërmeti 7.4 ballë në Tajvanin lindor kaloi mbi 1,000 të enjten, megjithëse numri i...

Nje grua duke evakuuar nga nje shtet ecjeje pas termetit ne Tajvan

Evakuohet me helikopter një grua që ishte bllokuar në një shteg ecjeje në Tajvan

Botë 4 prill 2024 14:39

Një grua e cila u lëndua si pasojë e tërmetit që goditi Tajvanin lindor një ditë më parë, është transportuar...

Tërmeti

Mbi 600 persona kanë mbetur të ngujuar nga tërmeti në Tajvan

Botë 4 prill 2024 15:32

Agjencia Kombëtare tajvaneze e Zjarrit (NFA) ka thënë se 663 njerëz kanë mbetur të ngujuar si pasojë e tërmetit të...

Tërmeti në Tajvan

Shkon në 12 numri i të vdekurve nga tërmeti në Tajvan

Botë 5 prill 2024 12:39

Ka shkuar në 12 numri i të vdekurve si pasojë e tërmetit në Tajvan.Ekipet e shpëtimit atje po përballen me...

Flamujt e SHBA-së dhe Kinës

Kina sanksionon kompanitë amerikane për shkak të mbështetjes për Tajvanin

Botë 11 prill 2024 12:47

Kina të enjten ka njoftuar për sanksione kundër dy kompanive amerikane për shkak të, siç ka thënë, mbështetjes për shiten...