Rita Ora 18

Bebe Rexha

Bebe Rexha mezi pret të vijë në Kosovë

Showbiz 19 korrik 2024 14:15

Shqiptarja me famë botërore, Bebe Rexha, ka thënë se mezi po pret të vijë në Kosovë. Raxha, e cila është...

Rita Ora

Rita Ora në ballinën e prestigjiozes “Marie Claire”

Showbiz 19 korrik 2024 11:05

Shqiptarja me famë botërore, Rita Ora, ka mbuluar ballinën e revistës prestigjioze, "Marie Claire", në versionin spanjoll.Lajmin e kanë bërë...

Rita Ora

Filmi i Rita Orës thyen rekord brenda tri ditësh

Showbiz 17 korrik 2024 13:00

Filmi i ri, “The Descedants: The Rise of Red”, në të cilin luan shqiptarja me famë botërore, ka thyer rekord...

Rita Ora

Rita Ora shkëlqen në premierën e filmit të ri, “Descendants”

Showbiz 12 korrik 2024 14:15

Rita Ora dhe kasta e aktorëve të filmit të ri të studios “Disney”, “Descendants: The Rise of Red”, parakaluan mbi...

Rita Ora

Rita Ora i gëzohet fitores së Anglisë

Showbiz 11 korrik 2024 09:40

Shqiptarja me famë botërore, Rita Ora, iu gëzua fitores së Anglisë, e cila u kualifikua në finale të Kampionatit Evropian...

Rita Ora

Rita Ora lavdëron Dua Lipën dhe Bebe Rexhën

Showbiz 10 korrik 2024 14:25

Këngëtarja me prejardhje nga Kosova e me famë botërore, Rita Ora, në emisionin e yllit Elvis Duran, ka lavdëruar shqiptaret...

Rita Ora

Rita Ora në përgatitje të koleksionit të radhës me "Primark"

Showbiz 7 qershor 2024 15:40

Shqiptarja me famë botërore, Rita Ora, ka thënë se është duke përgatitur koleksionin e radhës në bashkëpunim me markën e...

Rita Ora

Rita Ora s’po ngutet ta kompletojë albumin e ri

Showbiz 7 qershor 2024 12:45

 Shqiptarja me famë botërore, Rita Ora, ka thënë se nuk po ngutet për ta kompletuar albumin e ri.“Albumi po shkon...

Rita Ora dhe vajzat e Taika Waititit

Rita Ora ndihet si “zanë magjike” me vajzat e bashkëshortit Waititi

Showbiz 6 qershor 2024 13:13

Shqiptarja me famë botërore, Rita Ora, ka thënë se ndihet si një lloj “zane magjike” e vajzave të bashkëshortit të...

Rita Ora

Rita Ora në lojën e pëshpërimave shqip

Showbiz 5 qershor 2024 11:05

Shqiptarja me famë botërore, Rita Ora, ishte e pranishme në emisionin e mëngjesit në radion “Capital” në Skoci, ku ka...

Rita Ora

Rita Ora publikon këngën e re

Showbiz 31 maj 2024 14:30

Shqiptarja me famë botërore, Rita Ora, ka lansuar këngën e saj të re “Ask & You Shall Receive”.VIDEO:Lajmin e ka...

Rita Ora dhe Vanessa Hudgens

Vanessa Hudgens fiton “The Masked Singer”, lavdëron Rita Orën

Showbiz 23 maj 2024 15:15

Artistja e mirënjohur, Vanessa Hudgens, e cila ka fituar në spektaklin “The Masked Singer”, ka thënë se është ndier e...

Rita Ora në emisionin e Kelly Clarkson

Rita Ora paralajmëron projekt të ri muzikor

Showbiz 15 maj 2024 13:43

Këngëtarja me famë botërore, me origjine shqiptare, Rita Ora, ka thënë se në qershor do të vijë me projekt të...

Rita Ora MET Ball 2024

Rita Ora në MetBall me gurë që datojnë nga shekujt 1 dhe 2 para lindjes së Krishtit

Showbiz 7 maj 2024 09:24

Artistja me famë botërore, me prejardhje nga Kosova, Rita Ora, ishte e pranishme në mbrëmjen e organizuar nga Instituti i...

Rita Ora në Hobbiton

Rita Ora viziton vendin ku u xhirua “Lord Of the Rings”

Showbiz 12 prill 2024 11:28

Këngëtarja me famë botërore, me origjinë shqiptare, Rita Ora, ka qëndruar në Hobbiton të Zelandës së Re.Vendi që vizitoi Ora,...

Rita Ora

Rita Ora në rolin e mbretëreshës së zemrave në filmin e ri të Disneyt

Showbiz 5 prill 2024 12:41

Artistja me famë botërore, me origjinë shqiptare, Rita Ora, do të luajë rolin e "mbretëreshës së zemrave", me filmin e...

Rita Ora dhe Anna Lahey

Rita Ora brenda muajit lanson linjën e saj me produkte për flokë

Showbiz 2 prill 2024 12:13

Këngëtarja me famë botërore, me origjinë shqiptare, Rita Ora, më datë 18 të këtij muaji do të lansojë linjën e...

Rita Ora

Rrëfimi i Rita Orës për "Grazia": Si u bëra zëri i atyre që s’patën zë

Showbiz 29 mars 2024 14:30

Këngëtarja me famë botërore me origjinë shqiptare, Rita Ora, e ka mbuluar ballinën e revistës italiane, "Grazia", ku ka folur...