memli krasniqi 24

Memli Krasniqi

Dënimi i Pjetër Shalës, Krasniqi: Askush s'mund ta ndryshojë luftën e UÇK-së

Arbëri 16 korrik 2024 18:41

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, është shprehur i indinjuar me vendimin e Gjykatës Speciale për dënimin e...

Memli Krasniqi

Krasniqi fajëson Qeverinë për ikjen e qytetarëve

Arbëri 12 korrik 2024 17:04

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, e ka lënë fajtore Qeverinë e udhëhequr nga Albin Kurti për ikjen...

Memli Krasniqi - kryetar i PDK-së

Krasniqi: Shteti sot i dha goditje të fuqishme demokracisë

Arbëri 11 korrik 2024 17:39

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, e ka vlerësuar miratimin e Ligjit për Këshillin Prokurorial dhe atë për...

Memli Krasniqi - kryetar i PDK-së

PDK: Sot është ezauruar mundësia për shkuarje në zgjedhje të parakohshme

Arbëri 29 maj 2024 14:48

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, ka thënë se mundësia e dërgimit të vendit në zgjedhje përmes...

Liderët opozitarë, Memli Krasniqi dhe Ramush Haradinaj

Haradinaj-Krasniqit: Rrugëdalja nga kriza është platforma e përbashkët për qeverisje pa Kurtin

Arbëri 27 maj 2024 17:43

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, të hënën i është përgjigjur, kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës,...

Lumir Abdixhiku, Memli Krasniqi, Ramush Haradinaj

LDK-ja e refuzon propozimin e PDK-së, thotë se thirrja për shpërndarjen e Kuvendit është e Kurtit

Arbëri 24 maj 2024 19:02

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës,  Memli Krasniqi, u ka kërkuar tri partive të tjera parlamentare koordinim e veprime konkrete...

LDK

LDK-ja për letrën e Krasniqit: Ia kemi kthyer përgjigjen ideatorit Albin Kurti

Arbëri 24 maj 2024 17:36

Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar pas njoftimit të kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, se u ka...

Memli Krasniqi

Krasniqi u dërgon letër liderëve partiakë: Zgjedhjet e parakohshme, të domosdoshme

Arbëri 24 maj 2024 16:44

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, ka njoftuar se të enjten u ka dërguar letër kryetarit të...

Memli Krasniqi

Krasniqi për dështimin në Këshillin e Evropës: Zgjedhjet e reja janë të domosdoshme

Arbëri 17 maj 2024 17:05

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka thënë se zgjedhjet e reja janë të domosdoshme pas dështimit për...

Albin Kurti - Memli Krasniqi

PDK pro shpërndarjes së Kuvendit, LDK e AAK duan dorëheqje ose shkarkim të Qeverisë

Arbëri 14 maj 2024 19:23

Partia Demokratike e Kosovës është i vetmi subjekt në opozitë që është në linjë me opsionin e pushtetit për shkuarjen...

Kandidati për kryeministër i Partisë Demokratike të Kosovës, Bedri Hamza

Hamza: Takimi Kurti-Krasniqi, jo diçka e jashtëzakonshme

Arbëri 14 maj 2024 19:22

Kandidati për kryeministër i Partisë Demokratike të Kosovës, Bedri Hamza, ka thënë se takimi i së hënës midis kryeministrit Albin...

LDK

LDK-ja mblidhet për “zgjedhjet e ardhshme”

Arbëri 14 maj 2024 18:09

Diskutimi për “listat zgjedhore, komisionarët e vëzhguesit” ka mbledhur në një takim të martën kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës,...

Albin Kurti, Memli Krasniqi

Ftesa e Kurtit konsiderohet e vonuar, në Qeveri s`tregojnë nëse do të diskutohet edhe për zgjedhje

Arbëri 13 maj 2024 19:14

E vonshme dhe e pasinqertë është duke u konsideruar ftesa e kryeministrit Albin Kurti për të takuar liderët e partive...

Albin Kurti

Kurti: Duhet të diskutojmë me të gjitha partitë për datën e zgjedhjeve

Arbëri 13 maj 2024 18:45

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se në takim me liderin e PDK-së, Memli Krasniqi janë diskutuar çështje të aktualitetit politik,...

Memli Krasniqi (PDK) dhe kryeministri Albin Kurti

Vetëm Krasniqi sot takon Kurtin, dy tema të diskutimit

Arbëri 13 maj 2024 09:41

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ditë më parë ftoi takim me përfaqësuesit e partive opozitare për të diskutuar agjendën e...

Lumir Abdixhiku, Memli Krasniqi, Ramush Haradinaj

Darka e refuzuar

Arbëri 11 maj 2024 19:07

Kryeministri Albin Kurti ka ftuar në një darkë kryetarët e partive opozitare, me qëllimin për ta diskutuar agjendën legjislative të...

Memli Krasniqi

Krasniqi i kërkon Qeverisë “respekt e jo denigrim” për punëtorët

Arbëri 1 maj 2024 12:36

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, ka kërkuar nga Qeveria t’i trajtojë punëtorët me respekt e jo...

Albin Kurti - Ramush Haradinaj - Kuvend

Haradinaj pasuri milionëshe, Kurti më “i varfri” mes liderëve

Arbëri 20 prill 2024 21:25

Afro 1 milion euro është pasuria e presidentes Vjosa Osmani dhe bashkëshortit të saj e deklaruar në Agjencinë për Parandalimin...

Lumir Abdixhiku, Memli Krasniqi, Ramush Haradinaj

Pasuria e liderëve opozitarë

Arbëri 20 prill 2024 12:27

Memli Krasniqi - PDKSi pasuri të paluajtshme, Krasniqi ka deklaruar një banesë me vlerë 120 mijë, të cilën thotë se...

Memli Krasniqi në Hagë

Krasniqi viziton Thaçin e Veselin: Po bashkëndjejnë me fatin e qytetarëve

Arbëri 17 prill 2024 18:28

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, njoftoi se i ka vizituar në Hagë Hashim Thaçin dhe Kadri...