Albin Kurti 217

Arsim Bajrami - Konfront

Bajrami: KiE, rasti i humbur - Kurti gaboi që nuk e dërgoi draftin e Asociacionit në Kushtetuese

Arbëri 13 qershor 2024 21:26

Profesori Arsim Bajrami ka thënë se kryeministri Albin Kurti ka gabuar që nuk e ka dërguar draftin e Asociacionit të...

William Walker

Walker pas takimit me Kurtin: Kosova është histori e jashtëzakonshme suksesi

Arbëri 13 qershor 2024 11:26

Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker, ka thënë se Kosova është histori e jashtëzakonshme suksesi. Këto komente ai i ka bërë...

Albin Kurti

Kurti: Sakrifica ia ka vlejtur, sot jemi vend më i zhvilluar se kurdoherë më parë

Arbëri 13 qershor 2024 10:55

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se çlirimi dhe sakrifica e shumë gjeneratave për Pavarësinë e Kosovës ia ka vlejtur, duke...

Kuvend i Kosovës

Kuvendi shënon Ditën e Çlirimit, kërkohet anëtarësimi i Kosovës në NATO

LAJMET E MBRËMJES 12 qershor 2024 19:17

Një numër i konsiderueshëm i deputetëve munguan në seancën e veçantë për shënimin e Ditës së Çlirimit, në të cilën,...

Parakalimi i FSK-së e Policisë

Marshi i Ushtrisë, familja Jashari e qytetarët krenarë

LAJMET E MBRËMJES 12 qershor 2024 19:10

Qendra e kryeqytetit ushtoi nga madhështia e ushtarëve e policëve të Kosovës, në 25-vjetorin e çlirimit.Mbi 1500 trupa të Ushtrisë...

Albin Kurti dhe Bajram Begaj

Kurti pret në takim Begajn: Kosova përjetë falënderuese ndaj Shqipërisë

Arbëri 12 qershor 2024 17:13

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në 25 vjetorin të ditës së Çlirimit të Kosovës, ka pritur në takim presidentin e...

Albin Kurti

Kurti: Ushtria e Kosovës s’ka qenë kurrë më e madhe dhe më e armatosur

Arbëri 12 qershor 2024 12:32

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se Ushtria e Kosovës s’ka qenë kurrë më e madhe dhe më e...

Albin Kurti

Kurti: Serbia rri e rreshtuar kah Rusia

Arbëri 12 qershor 2024 11:05

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se Serbia po rri e rreshtuar kah Rusia, e sipas tij, Rusia “qëndron...

Ekspozita

“KFOR dhe Kosova +25” me kontrastet midis luftës dhe paqes

Kulturë 11 qershor 2024 23:15

Ekspozita foto-dokumentare “KFOR dhe Kosova +25”, me rastin e 25-vjetorit të vendosjes së KFOR-it në Kosovë, risjell disa prej momenteve...

Konferenca e ASHAK-ut

Çlirimi i Kosovës, mësim i jashtëzakonshëm i historisë për aleancat politike

Kulturë 11 qershor 2024 08:00

Se popullit të Kosovës nën robëri e luftë dielli i lindi nga perëndimi në vitin 1999, është gjë e ditur....

Te plagosurit civil

Shoqata e të Plagosurve Civilë kërkon rritjen e pensioneve dhe mbulimin e kostos për protezat

LAJMET E MBRËMJES 10 qershor 2024 19:38

Riad Latifi  Gëzimi për kthimin në vendlindje, pas disa muajsh qëndrimi në Maqedoni, Afet Vilës nga një fshat i Hanit...

Edi Rama

Rama thumbon Kurtin: Kryelartësia provinciale herët a vonë kthehet në ndëshkim

LAJMET E MBRËMJES 10 qershor 2024 19:29

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka qëndruar të hënën në Prishtinë, por nuk është takuar me homologun e tij nga...

Albin Kurti ne Akademi te Shkencave te Kosoves

Në përvjetorin e çlirimit të Kosovës theksohet rëndësia e dokumentimit akademik të luftës

LAJMET E MBRËMJES 10 qershor 2024 19:20

Kryeministri Albin Kurti ka potencuar rëndësinë e botimeve akademike si formë e dokumentimit të asaj çfarë ka ndodhur në luftën...

Augustin Palokaj - KTV

Palokaj: Në BE s'ka vullnet të madh për heqjen e masave, Scholzi e Macroni janë dobësuar politikisht

Arbëri 10 qershor 2024 17:49

Korrespondenti i KOHËS në Bruksel, Augustin Palokaj, ka deklaruar se nuk duhet se ka vullnet nga vendet anëtare të Bashkimit...

Albin Kurti

Kurti: 25 vjet më parë u shuan shpresat e politikës serbe për zbrazjen e Kosovës

Arbëri 10 qershor 2024 12:25

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se 25 vjet më parë ishin shuar shpresat e politikës serbe për ta...

Albin Kurti

Kurti: Krimet e Serbisë nuk falen

Arbëri 9 qershor 2024 21:52

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se populli i Kosovës i është mirënjohës mbështetjes ndërkombëtare në luftën e fundit,...

Kryeministri Albin Kurti

Kurti e quan 2024-n vit të integrimit të serbëve në Kosovë

Arbëri 9 qershor 2024 20:26

Kryeministri Albin Kurti e ka quajtur 2024-n vit të integrimit të komunitetit serb në Kosovë, duke thënë se në pesë...

Albin Kurti

Kurti: Disa njerëz janë më ndryshe, por të gjithë duhet të jemi të barabartë

Arbëri 8 qershor 2024 20:41

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se Parada e Krenarisë afirmon diversitetin dhe kundërshton stigmatizimin që po i bëhet nga shoqëria...

Kryeministri Albin Kurti

Komercialja “ia anulon” një aktivitet kryeministrit

Arbëri 8 qershor 2024 19:12

Përgatitjet janë bërë, por punimet nuk nisën të shtunën për ndërtimin e objektit të ri të shkollës së mesme ekonomike...

Shkolla e Mesme Ekonomike “Isa Boletini” në Podujevë

Komercialja pezullon punën në shkollën “Isa Boletini” në Podujevë

Arbëri 8 qershor 2024 12:06

Drejtori komunal i Arsimit në Podujevë, Avni Fetahu, të shtunën ka bërë të ditur se anulimi i ceremonisë për vendosjen...