Një Berishë tjetër debuton në Austri

Një Berishë tjetër debuton në Austri

03 prill 2017 09:12

Futbollisti kosovar, Mërgim Berisha, ka debutuar me fanellën e ekipit të parë të kampionit në fuqi të Austrisë, Red Bull Salzburg.

Berisha në fushë u inkuadrua në minutën e 77-të, në fitoren që Salburgu e arriti të dielën kundër Altachit me rezultatin 5:0, shkruan sot Koha Ditore. 

Kjo ndeshje i ka takuar javës së 27-të të Bundesligës së Austrisë. Te Salburgu titullar dhe në fushë deri në minutën e 77-të ishte mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës, Valon Berisha.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme