Morina, tenistja e orientuar në shkencë

Morina, tenistja e orientuar në shkencë

04 May 2018 08:56

Egzona Morina shpreh keqardhje që tenisi ende është i njohur si sport i shtrenjtë, që luhet kryesisht nga të pasurit, shkruan sot Koha Ditore.

Ajo ka vlerësim shumë të lartë për sportin e tenisit, pjesë e të cilit është edhe vetë. Madje pranon që përmes tenisit ka hapur shumë dyer. Edhe frymëzimin për projektin në të cilin është e përfshirë aktualisht e ka marrë nga tenisi.

Egzona Morina 26-vjeçare, është në vitin e parë të doktoraturës në Londër të Anglisë. Ende luan tenis, por jo si në periudhën kur ishte fëmijë dhe sa luante në tetë vjetët e kaluar në SHBA.(Më gjerësisht mund të lexoni sot në Koha Ditore).

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme