Sport

Lidhja e Defoes me fansin Lowery

 

Kapiteni i Anglisë në ndeshjen ndaj Lituanisë, Jermain Defoe, sot pushtoi rrjetet sociale pasi në hyrje të ndeshjes u fut me fansin e tij të madh, Bradley Lowery, pesëvjeçar që po vuan nga kanceri.

Bradley është diagnostikuar me kancer të quajtur “neuroblastoma” që kur ishte 18-muajsh dhe më pas u përball me kancerin për dy vjet para se të niste shërimin.