Sport

Pa gola në ndeshjen e Nuhiut dhe Berishës

Është mbyllur pa gola ndeshja e zhvilluar të dielën në mes të Altachut dhe LASK-ut. Kjo ndeshje i takoi javës së 21-të të Bundesligës austriake.

Atdhe Nuhiu luajti deri në fund te Altachu, kurse Vesel Demaku u zëvendësua në minutën e 89-të.

Te LASK-u në pjesën e dytë u inkuadrua Valon Berisha.

Të dielën në Austri u paraqit edhe Donis Avdijaj. Ai me ekipin e tij Hartbergun pësuan disfatë 1:0 nga Tiroli.