Sport

Stuttgarti barazon me Koelnin e Paqaradës

Stuttgarti ka bërë hap të gabuar në ndjekje të titullit të kampionit në edicionin aktual të Bundesligës gjermane, dhe tani rrezikon edhe vendin që dërgon në Ligën e Kampionëve.

Stuttgarti të shtunën në ndeshjen e xhiros së 23-të të Bundesligës, barazoi 1:1 me Koelnin.

Enzo Millot në minutën e 53-të shënoi për vendësit, kurse Eric Martel i barazoi shifrat në minutën e 62-të.

Leart Paqarada edhe në këtë ballafaqim nuk luajti te Koelni. Ishte në bankën rezervë.

Stuttgarti mbetet në pozitën e tretë me 47 pikë. Koelni në pozitën e 16-të, të plejautit, ka 17 pikë.