Sport

Tucheli synon një rikthim në Angli

Thomas Thuchel gjatë verës do të jetë trajner i lirë. Ai do të largohet nga Bayern Muencheni në fund të edicionit aktual, ndërsa pret të marrë drejtimin e ndonjë skuadre angleze.

Tuchel 50-vjeçar e drejtoi Chelsean në edicionin 2021/2022 para se në vitin 2023 t’i bashkohej Bayernit.

Ai ka drejtuar në të kaluarën edhe PSG-në, Borussia Dortmundin dhe Mainzin.