Sport

Bashkimi siguron finalen ndaj Prishtinës në Superkupë

 

Prishtina – Bashkimi, do të jetë ndeshja finale e turneut të Superkupës së Kosovës për basketbolliste.

Pas Prishtinës, të martën edhe Bashkimi avancoi në finale pasi mposhti skuadrën e Trepçës në gjysmëfinalen e dytë. Në duelin e luajtur në palestrën “Sezai Surroi” në Prizren, ku po organizohet turneu i Superkupës, Bashkimi triumfoi me rezultatin e thellë 90:53. Bashkimi që edicionin e shkuar fitoi “tripletën” e dominoi në çdo aspekt skuadrën nga Mitrovica për ta konfirmuar finalen dhe përballjen me Prishtinën, e cila në gjysmëfinale e mposhti Penzën.