Sport

Pochettinos i pëlqen t’i shohë pronarët e Chelseat në zhveshtore pas çdo ndeshjeje

FOTO: AP
 

Trajneri i Chelseat, Mauricio Pochettino, thotë se i pëlqen që pronarët e klubit të vijnë në zhveshtoren e ekipit pas ndeshjeve në stadiumin “Stamford Bridge”.

Pochettino zbuloi se bashkëpronarët Todd Boehly dhe Behdad Eghbali, si dhe drejtorët sportivë, Laurence Stewart dhe Paul Winstanley, kanë bërë vizita të rregullta pas ndeshjeve, në zhveshtore këtë edicion. Trajneri argjentinas konfirmoi se pronarët vizituan lojtarët edhe pas humbjes 1:0 të së dielës në shtëpi nga Aston Villa, e cila la Chelsean me vetëm një fitore nga gjashtë ndeshjet e para në Premier League. Aktualisht Chelsea renditet në vendin e 14-të në tabelë, pavarësisht se pronarët kanë shpenzuar mbi 1 miliard euro qëkur morën klubin në muajin maj të vitit të shkuar.