Sport

Alexander-Arnold me kontratë të re te Liverpooli

 

Mbrojtësi i krahut të djathtë, Trent Alexander-Arnold, pritet së shpejti të firmosë kontratë të re me skuadrën e Liverpoolit.

“Daily Mail” ka raportuar të martën se palët tashmë kanë arritur marrëveshje për kontratë të re afatgjate, e cila do të zyrtarizohet brenda këtij muaji. Me kontratën e re, Alexander-Arnold do të jetë pjesë e Livepoolit deri në vitin 2029 dhe do të ketë pagë javore prej 300 mijë eurosh.