Sport

Ademi s'është në dijeni për arrestimet në Francë për kurdisje në futbollin kosovar

 

Kryetari i Federatës së Futbollit së Kosovës, Agim Ademi, tha se nuk është në dijeni se nëntë persona janë arrestuar nga Juridiksioni i Specializuar Ndërrajonal të Nancyt (Jirs), për kurdisjet e ndeshjeve në Superligën e Kosovës.

Ai i tha shkurtimisht KOHËS të enjten mbrëma se nuk ka parë asnjë lloj raportimi dhe se për këtë çështje do të flasë nesër (të premten).