Sport

Messi shënoi në secilën fazë

 

Me golin në finale ndaj Francës, Lionel Messi ka regjistruar të arritur të veçantë.

Ai është i pari që shënoi në fazën grupore, në një të tetën e finales, në çerekfinale, në gjysmëfinale dhe në finale të një edicioni të Kupës së Botës në futboll.