Sport

Vazhdon “lufta” Messi – Weghorst

 

Lionel Messi pati paraqitje brilante në duelin kundër Holandës, por “lufta” e tij me lojtarët holandez ka qenë e pranishme para, gjatë dhe pas përfundimit të ndeshjes. Messi me Argjentinën e eliminoi Holandën në çerekfinale të Botërorit.

Ylli argjentinas pati “luftë” fjalësh edhe me përzgjedhësin e Holandës, Louis van Gaal, ndërsa pati edhe një debat me Wout Weghorstin, sulmuesin holandez që e dërgoi ndeshjen në vazhdime.