Sport

Son i bashkohet Koresë së Jugut

Son Heung-min - Koreja e Jugut - Katar 2022 - futboll
Foto: AP
 

Kapiten i lënduar i Koresë së Jugut, Son Heung-min ka stërvitur të mërkurë, ndërsa skuadra e tij përgatitet për ndeshjen hapëse të grupit H të Kupës së Botës kundër fituesit të dyfishtë të Botës, Uruguait.

Ndeshja në mes të Uruguait dhe Koresë së Jugut luhet të enjten nga ora 14:00. Ylli i Koresë së Jugut mbante një maskë të zezë pas operacionit në fytyrë. Ai ishte lënduar më 1 nëntor në një ndeshje të Tottenhamit në Ligën e Kampionëve. Selektori Paulo Bento po monitoron situatën e tij.