Sport

Tottenhami në garë për Oblakun

 

Pas Manchester Unitedit, edhe një ekip tjetër nga Anglia është futur në garë për portierin e Atletico Madridit, Jan Oblak. “The Sun” shkruan të enjten se Tottenhami ka shprehur interesim për sllovenin, i cili mund të largohet nga klubi spanjoll në fund të këtij sezoni.

Oblak po shihet si përforcim i rëndësishëm për Tottenhamin, ekip që është i gatshëm të ofrojë rreth 50 milionë euro për kartonin e tij. 29-vjeçari është pjesë e Atletico Madridit prej vitit 2014 dhe është ndër portierët më të vlerësuar në Evropë.