Sport

Modriq kthehet i lënduar te Reali

 

Luka Modriq është kthyer te klubi i tij, Real Madrid, por i lënduar.

Kapiteni i Kroacisë luajti për 90 minuta në të dyja ndeshjet e Kroacisë në Ligën e Kombeve ndaj Danimarkës dhe Austrisë. Të dyja ndeshjet i fituan kroatët.