Sport

Avdijaj shënon gol në disfatën e Zuerichut

 

Donis Avdijaj ka shënuar gol, por që nuk i ka mjaftuar Zuerichut. Kampioni i Zvicrës pësoi të enjten mbrëma me shifrat 2:1 nga skuadra norvegjeze Bodoe/Glimt.

Ndeshja i ka takuar Grupit A të Ligës së Evropës. Zuerichu mbetet i fundit në grup, pa pikë. Bodoe udhëheq me katër pikë. Ndeshja mes Arsenalit dhe PSV-së është shtyrë. Ole Selnaes shënoi autogol për rezultatin 1:0 në të mirë të Bodoes, në minutën e 54-t.