Sport

Rangers – PSV, dueli interesant mbyllet baras 2:2

 

Rangersi dhe PSV-ja kanë luajtur baras 2:2, në ndeshjen e parë të plejofti të Ligës së Kampionëve. Përballja interesante u zhvillua të martën mbrëma në stadiumin “Ibrox” në Glasgow.

PSV-ja kaloi e para në epërsië me golin e Ibrahim Sangares në minutën e 37-të. Antonio Çolak barazoi rezultatin në 1:1, pesë minuta para fundit të pjesës së parë.