Sport

De Jongu preferon Chelsean para Man Unitedi

Frenkie de Jong mund të largohet nga Barcelona deri në fund të këtij muaji.

Për holandezin kanë shfaqur interesim Manchester Unitedi dhe Chelsea.

Mediumi “Sport” shkruan se De Jongu preferon kalimin te Chelsea para Manchester Unitedit.

Mesfushori dëshiron që të luajë në Ligën e Kampionëve.

Këtë mundësi nuk ia ofron Unitedi, klub që nuk do të paraqitet në Champions këtë edicion.

Kjo edhe është arsyeja që De Jongu dëshiron kalimin te Chelsea nëse largohet nga Barcelona.