Sport

Një fitore e një eliminim për boksierët në Algjeri

 

Shpejtim Bajoku nuk i është gëzuar shumë fitores së arritur të dielën në Lojërat Mesdhetare, që po mbahen në Oran të Algjerisë. Ai pranon se është bërë vetëm një hap i vogël në rrugën për të fituar medalje.

Bajoku garon në kategorinë deri 63 kilogramë dhe ishte bindshëm më i mirë se boksieri nga Tunizia, Abdesalem Sassi. Atë e kaloi në rundin e parë. Në tri runde Bajoku dominoi për ta fituar luftën e parë në ngjarjen shumësportëshe.