Sport

KB Trepça konfirmon trajnerin dhe dy lojtarë për sezonin e ri

 

Trajneri Lubomir Minchev do të jetë në krye të KB Trepçës edhe për sezonin 2022/23. Klubi nga Mitrovica, ka njoftuar të mërkurën se ka arritur marrëveshje me Minchevin edhe për një vit.

Krahas trajnerit Minchev, Trepça për edicionin e ri ka zyrtarizuar edhe basketbollistët Drilon Hajrizi e Amin Hot, që ishin ndër më të dalluarit në sezonin e fundit. Bullgari Minchev e mori drejtimin e Trepçës para fillimit të edicionit 2021/22 dhe e udhëhoqi me plot sukses.