Sport

Ballafaqim i fortë mes Alexander-Arnoldit dhe Viniciusit

 

Finalja e Ligës së Kampionëve do të luhet të shtunën, por vëmendje do të kenë edhe dy futbollistë në veçanti.

Vinicius Junior do ta ketë përballë Trent Alexander-Arnoldin, brazilianin këmbëshpejtë kundër anglezit që shpeshherë ka probleme në mbulimin një për një.