Sport

Napoli transferon Oliveran dhe Anguissan

 

Napoli e ka gjetur zëvendësuesin e Faouzi Ghoulamit.

Napolitanët të enjten e kanë zyrtarizuar transferimin e Mathias Oliveras. 24-vjeçari nga Uruguai, që luan në pozitën e mbrojtësit të krahut të majtë, ka qenë pjesë e Getafes në Spanjë që nga viti 2017.