Sport

Ekipi olimpik i Kosovës pranon rezultatet e testeve për COVID-19

 

Ekipi olimpik i Kosovës në skitari, ka pranuar rezultatet e testeve për koroanvirus. Përzgjedhësi i Kosovës, Agim Pupovci ka thënë të mërkurën për KOHËN se ai dhe dy skitarët pjesëmarrës në Lojërat Olimpik Dimërore në Pekin kanë pranuar rezultat negativ në testet e bëra të mërkurën. Pjesëmarrës në Pekin janë dy skitarët, Albin Tahiri dhe Kiana Kryeziu.

Për Tahirin është hera e dytë që përfaqëson Kosovën në Lojërat Olimpik Dimërore. Herën e parë ishte në “Pyeongchang 2018” të Koresë së Jugut. Lojërat Olimpike Dimërore nisin më 4 dhe përfundojnë më 20 shkurt.