Sport

Jupa i pari që kalon shifrën jubilare, të tjerë i afrohen ndeshjes së 50-të me Kosovën

 

Një gol kishte shënuar Kastriot Jupa për Kosovën, më 1 nëntor të vitit 2014. Përfaqësuesja e hendbollit kishte humbur 30:16 nga Rumania. Ndeshja ishte luajtur në Prishtinë dhe ishte e para e fazës së parë kualifikuese për Euro 2018. Ishte edhe ndeshja e parë zyrtare për Përfaqësuesen e Kosovës.

Gjakovari Jupa vazhdon të luajë për Kosovën. Madje është njëri prej lojtarëve më të rëndësishëm. 29-vjeçari nuk ka munguar në asnjë ndeshje të Kosovës që nga atëherë. Dhe kështu ka arritur dhe tashmë ka kaluar shifrën jubilare prej 50 ndeshjeve.