Sport

Modriq i hapur të largohet nga Reali

 

Ylli kroat, Luka Modriq, është i hapur të largohet nga Real Madridi në vitin 2022. Mesfushori i Realit mund të transferohet te Manchester City, raportojnë mediume të ndryshme evropiane.

36-vjeçarit i kanë mbetur edhe gjashtë muaj kontratë me Realin dhe është i gatshëm t’i bashkohet Pep Guardiolas si lojtar i lirë.