Sport

Gjilani e Drita dalin në krye të tabelës me pikë të njëjta 

 

Kanë përfunduar edhe tri ndeshje tjera në Superligën e Kosovës në futboll. Të shtunën në kuadër të xhiros së 14-të në elitën e futbollit kosovar fituan Gjilani, Drita dhe Malisheva.

Gjilani mposhti me rikthim skuadrën e Ulpianës me rezultatin 2:1 në stadiumin “Sami Kelmendi” në Lipjan. Golin e epërsisë për Ulpianën e shënoi Egzon Qerimi në minutën e 23-të, por Albert Dabiqaj në minutën e 64-t dhe Gerhard Progni në minutën e 85-të, ia dhanë fitoren vizitorëve.