Sport

Joshua po stërvitet me ish-trajnerin e Tysonit

Foto: AP
 

Anthony Joshua ka nisur të stërvitet me ish-trajnerin e Mike Tysonit, Ronnie Shields, për t’u përgatitur sa më mirë për rimeçin kundër Oleksandr Usyk.

Joshua i humbi titujt e peshës së rëndë në boks, në versionet WBA, WBO, IBF dhe IBO muajin e kaluar. Usyk fitoi me vendim unanim.