Sport

Kapiteni Rrahmani për KOHËN: Të përmirësohemi që nga ndeshja me Gjeorgjinë

 

Te Kosova nuk kanë dëshirë të flasin shumë për ndeshjen ndaj Suedisë. Të shtunën mbrëma Suedia e mposhti Kosovën me shifrat 3:0 në ndeshjen e luajtur në Stokholm. Ka pasur shumë lëshime në ndeshjen e Kosovës dhe “Dardanët” më me dëshirë merren me ndeshjen e ardhshme, atë ndaj Gjeorgjisë.

Ndeshja Kosova – Gjeorgjia luhet të martën nga ora 20:45 në “Fadil Vokrri”. Për Kosovën është ndeshja e parafundit në kualifikimet për Botërorin 2022. Më 14 tetor, Kosova luan në Athinë ndaj Greqisë.