Sport

Gjilani: Brengosëse që ndeshja vazhdoi me tifozë, kishte edhe shufra metalike

 

Klubi i futbollit Gjilani e ka dënuar incidentin në mes të tifozëve të Dritës “Intelektualët” dhe atyre të Gjilanit “Skifterat”.

“Intelektualët” pas përfundimit të pjesës së parë të derbit të zhvilluar të dielën në “Fadil Vokrri” në Prishtinë kaluan rrethojat e pjesës lindore për t’u përleshur me “Skifterat” që ishin të vendosur në pjesën veriore. Gjatë rrahjes, pati edhe hedhje të gjësendeve. Te Gjilani edhe më shqetësues e shohin lejimin e vazhdimit të ndeshjes me praninë e shikuesve. Pjesa e dytë nisi me vonesë për shkak se te Gjilani vlerësuan se nuk ka siguri për vazhdimin e lojës. “Dënojmë ashpër ngjarjen e cila ka ndodhur në pushimin mes dy pjesëve ndërmjet dy grupeve të tifozërive. Normalisht se është dashur të merren masa më të mëdha për këtë ndeshje, pasi që dihet rëndësia dhe rivaliteti që kanë dy klubet”, thuhet në reagimin e klubit të Gjilanit dërguar KOHËS.